Jak radzić sobie z aplikacją Instagram
Maj 25, 2019

Czym jest quilling? Dowiedz się więcej

Szukasz oryginalnego sposobu na spędzanie wolnego czasu? Marzysz o tym, by własnoręczne przygotowywać ozdoby do mieszkania czy prezenty w postaci wyjątkowej biżuterii dla najbliższych? Ta technika jest dla ciebie! Koniecznie sprawdź, na czym polega.

Czym jest quilling?

To znana od wieków technika tworzenia ozdób przy wykorzystaniu cienkich pasków papieru. Tak przygotowane paski zwija się w dowolny sposób, tworząc różnorodne, kolorowe kompozycje. Możesz dać ponieść się wyobraźni i przygotować wyjątkowe przedmioty.

Co wykonasz przy wykorzystaniu tej techniki?

Oczywiście ogranicza nas tylko wyobraźnia, ale najbardziej popularne realizacje to m.in. kartki, różnego rodzaju obrazki, ozdoby świąteczne czy biżuteria. Możesz wykonać praktycznie każdy kształt, który jednak będzie wyglądał wyjątkowo, a kiedy połączysz ze sobą różne elementy, może okazać się, że stworzyłeś małe dzieło sztuki.

Czy to trudne?

Choć technika wydaje się prosta, daje olbrzymie możliwości. Z pewnością wymaga również choćby niewielkich zdolności manualnych i cierpliwości. Przyda się również głowa pełna pomysłów. Czy trudno się tego nauczyć? Jeżeli jesteś osobą kreatywną i pomysłową, która uwielbia spędzać czas na tworzeniu wyjątkowych dzieł, nie będziesz mieć problemów z przyswojeniem podstaw. W sieci znajduje się mnóstwo instruktaży, które krok po kroku wyjaśniają, co i jak robić. Nie potrzebujesz drogich materiałów czy specjalistycznego sprzętu. To technika dla każdego – być może właśnie to będzie twoja nowa pasja.

Artykuły pokazane poniżej możesz znaleźć na https://www.swiatartysty.pl/pl/c/QUILLING/146

Komentarze są wyłączone.