Rękawice narciarskie Salomon a wygoda noszenia
Listopad 24, 2018
Instagram
Jak zdobyć nowych obserwujących na instagramie?
Grudzień 4, 2018

Dlaczego dla noworodka warto kupić otulacz?

Współczesne mamy kompletują wyprawkę dla noworodka bardzo świadomie. Dużo na ten temat czytają, aby wybrać rzeczy doskonałej jakości, które rzeczywiście będą często wykorzystywane. Gdy analizuje się wpisy na blogach parentingowych, zawsze pojawiają się tam informacje o otulaczach. Czym są otulacze i dlaczego warto kupić je dla swojego dziecka? 

Co to są otulacze?
Otulacze to duże pieluchy, o wymiarach przekraczających standardowe wymiary pieluchy tetrowej. Oczywiście nie używa się ich do przewijania dziecka, natomiast zwykle pełnią rolę kocyka, ręcznika, lub służą właśnie do otulania. Najlepiej jest sprawić sobie otulacz wykonany z tkaniny bambusowej, która jest bardzo zdrowa dla skóry dziecka. Jest lekka i przewiewna, ale jednocześnie zapewnia komfort termiczny, bo doskonale grzeje. Czym natomiast jest samo otulanie wspominane powyżej? 

Jak używać otulacza?
Otulacz służy do mocnego owijania dziecka, tak by jego rączki i nóżki ściśle przylegały do ciałka i były schowane właśnie pod otulaczem. Małe dzieci lubią być w ten sposób otulone, czują się wtedy bezpiecznie, bo taka pozycja kojarzy się im z tym, czego doświadczały w łonie matki w życiu płodowym. Dlatego właśnie dzieci mocno owinięte otulaczem szybko się uspokajają, łatwiej jest im zasnąć, łatwiej jest im poradzić sobie na przykład z bólem czy innym dyskomfortem. Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka, warto znaleźć środki właśnie na zakup otulacza, nawet jeżeli kosztuje on kilkadziesiąt złotych. Z pewnością będzie często wykorzystywany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *