narty
Sklep z dobrymi nartami
Maj 10, 2019
Czym jest quilling? Dowiedz się więcej
Czerwiec 15, 2019

Jak radzić sobie z aplikacją Instagram

Jak wiele osób korzysta teraz z internetu? Są ich z pewnością miliony osób na całym świecie. Internet dotarł prawie wszędzie, a w każdej galerii handlowej można skorzystać z wi-fi. Mamy wiele możliwości związanych z użytkowaniem nowoczesnych technologii. Odkąd internet trafił na smartfony, pojawiły się nowe aplikacje.

Jedną najbardziej znanych i popularnych aplikacji na telefony jest Instagram. Ta aplikacja zyskała swoją popularność na każdym kontynencie. Służy ona przede wszystkim do dzielenia się z innymi zdjęciami i filmami. Zdjęcia i filmy można otagować hasztagiem, poprzedzając wyraz kratką „#”.

Aby znaleźć daną frazę lub osobę wystarczy kliknąć ikonę wyszukiwania, czyli znak lupy na dole ekranu. Wpisując imię i nazwisko, nazwę, login, czy dowolne słowo można dzięki temu wyszukać praktycznie wszystko. Często chcemy znaleźć na Instagramie swoich znajomych i przyjaciół. Nie wymaga to trudu, jednak późniejsze propozycje jakie wyświetla nam aplikacja mogą już sprawiać problem.

Jak to działa? Jak usunąć historię wyszukiwań?

Otóż Instagram zapamiętuje hasła i wyrażenia wpisywane w wyszukiwarkę aplikacji. Potem kiedy wchodzimy na naszą „lupę” pokazują nam się zdjęcia i profile wcześniej wyszukiwane lub też aplikacja sugeruje nam profile o tematyce podobnej do naszych wcześniej wpisywanych haseł. Zatem jak usunąć historię wyszukiwania na Instagram? Nie jest to skomplikowana sprawa. Wystarczy wejść na swój profil, w tym celu klikając ikonę ze zdjęciem profilowym na dole ekranu. Następnie kierując się w prawy górny róg ekranu klikamy trzy kropeczki. Przeniesie nas to do ustawień naszego profilu. Należy wyszukać opcję „usuń historię wyszukiwania”, która znajduje się zaraz przed opcją „wyloguj się”.

Następnie wybierając opcję usuń musimy potwierdzić wykonywaną czynność „Tak, usuń”. Dzięki temu wcześniej wyszukiwane hasła znikną, a aplikacja nie będzie podsuwać nam już niechcianych profili lub hasztagów. Jest to nie trudna czynność, która może ułatwić nam korzystanie z Instagrama i dodać komfortu użytkowania.

Więcej na ten temat przeczytasz na https://instago.social/jak-usunac-historie-wyszukiwania-na-instagram/

Komentarze są wyłączone.