Jakie rękawice będą najlepsze do nowego roweru Kross?
Kwiecień 9, 2018
Dobór sprzętu do domowej siłowni
Sierpień 29, 2018

Jaki router wybrać?

Routery są ostatnio powszechnie stosowane, zarówno w mieszkaniach, jak w firmach czy miejscach publicznych. Zapewniają bezprzewodowe połączenie z internetem w obrębie całego, określonego obszaru. Wybór odpowiedniego routera nie jest jednak prosty, dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się więcej o jego działaniu.

Do routera podłącza się łącze internetowe. Przekazuje pakiet internetowy pomiędzy innymi urządzeniami, które połączyły się bezprzewodowo z routerem i tym samym uzyskały dostęp do internetu. Oprócz tego router pełni także dodatkowe funkcje np. zwiększa bezpieczeństwo sieci.

RODZAJ ŁĄCZA

Wybór odpowiedniego routera ,w znacznym stopniu uzależniony jest od od rodzaju łącza internetowego, jaki ma obsługiwać. Korzystając z internetu kablowego, należy zakupić router posiadający wejście WAN. Jeśli natomiast dostawcą internetu jest operator telekomunikacyjny, to prawdopodobnie odpowiednim urządzeniem będzie router ADSL.

STANDARD

Standard określa prędkość WIFI. Warto dodać, że szybkość internetu nigdy nie będzie większa niż szybkość łącza, które dostarcza operator. Router może natomiast spowalniać internet. Najnowszym standardem WIFI jest standard 802.11ac, którego maksymalna prędkość wynosi 2.6 Gb/s. Dodatkowo wybierając router, należy sprawdzić jaką maksymalną szerokość wspiera. Im większa szerokość, tym transmisja będzie szybsza.

BEZPIECZEŃSTWO

Obecnie znaczna część routerów dysponuje różnymi zabezpieczeniami np. Zabezpieczenie WEP, które szyfruje transmisję oraz wymaga podania frazy zabezpieczającej. Istotny jest, również wybór odpowiedniego hasła, które powinno zawierać zarówno małe jak i wielkie litery oraz cyfry.

Zainteresowany? Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.fatbat.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *