Przybory do pisania – perfekcyjne wyposażenie w ręczne pismo
Marzec 4, 2019
Hotele w górach
Kwiecień 9, 2019

Wyprawka szkolna – ile kosztuje i co powinno się w niej znaleźć?

Lato to okres dla wielu rodziców, kiedy intensywnie zaczynają myśleć o nadchodzącym roku szkolnym. Początek szkoły wiąże się bowiem z zakupem wyprawki szkolnej, która jest nie lada wyzwaniem dla wielu rodziców, ze względu na koszt i obszerność artykułów, które są niezbędne. Ile kosztuje wyprawka szkolna i co powinno się w niej znaleźć? Oto nasze wskazówki. 

 

1. Podręczniki


Wyprawka do szkoły składa się z wielu rzeczy. Na pierwszym miejscu listy zazwyczaj są podręczniki. Książki obecnie to dość spory wydatek dla każdego rodzica (niezależnie od tego ile dziecko ma lat i do jakiej szkoły chodzi). Podręczniki potrafią czasem w sumie wynieść nawet i 1000 zł. Najdroższe są te do przedmiotów związanych z językiem obcym. 

 

2. Przybory szkolne


Plecak, zeszyty, piórnik, podstawowe wyposażenie piórnika, artykuły do prac plastycznych, kalkulator oraz inne niezbędne dodatki to koszt od 300 do 500 zł. Warto kupować je w większej ilości sztuk (np. zeszyty pakowane po 5 lub 10 sztuk), gdyż wówczas cena jest o wiele atrakcyjniejsza. 

 

3. Strój na wf


Z roku na rok dziecko rośnie, dlatego też przed wrześniem warto pomyśleć o odpowiednim stroju na wf. Worek na strój, obuwie sportowe, legginsy lub krótkie spodenki oraz t-shirt to wydatek rzędu około 200 zł. 

Jak wynika z powyższego, wyprawka szkolna może dość sporo uszczuplić budżet każdego rodzica. Warto wcześniej zainteresować się programami rządowymi, które oferują dofinansowania np. na podręczniki lub 300 zł na przybory szkole. Dla większości rodziców może okazać się to duża pomoc przy kompletowaniu artykułów szkolnych.

Zobacz również: https://biurozakupy.pl/artykuly-szkolne

Komentarze są wyłączone.