Oczyszczanie sokami
Grudzień 15, 2017
Zabawki drewniane – największe zalety
Styczeń 17, 2018

Zastosowanie sterowników PLC w automatyce przemysłowej

inżynier

Sterowniki PLC stanowią podstawowe wyposażenie każdego systemu automatyki. Są to bowiem urządzenia uniwersalne, które stosuje się najczęściej w celu obsługi mniejszych lub też średniej wielkości systemów, wymagających błyskawicznego sterowania. W przypadku zaś obszerniejszych maszyn i systemów, wykorzystuje się natomiast specjalne kontrolery PLC, mające za zadanie sprostać większym wyzwaniom systemowym.

Działanie i podstawowe funkcje sterowników PLC

Sterowniki PLC działają cyklicznie, co w dużym skrócie oznacza, że sterownik musi wykonać wszystkie pojedyncze komendy po kolei w takiej kolejności, w jakiej zostały one wcześniej zapisane w programie. Działanie sterowników PLC można wyodrębnić w pięciu poszczególnych krokach, a są to: autodiagnostyka, odczyt wejść, wykonanie programu, zadania komunikacyjne, a także ustawienia wyjść. Warto mieć na uwadze, że sterowniki składają się między innymi z: jednostki centralnej, bloków wejść i wyjść cyfrowych i analogowych, bloków specjalnych, komunikacyjnych oraz pamięci (ROM, PROM, EPROM, EEPROM) itd.

Wykorzystanie sterowników PLC

Sterowniki przemysłowe PLC stosuje się przede wszystkim w dziedzinach, takich jak: przemysł maszynowy, transport, automatyka przemysłowa, przemysł chemiczny czy też energetyka. Mają one za zadanie: obsługę układów wejść i wyjść, udostępnianie danych do paneli operatorskich oraz komunikację z urządzeniami wykonawczymi. Urządzenia te obecnie tworzą grupę pokaźnych mechanizmów, które dzielą się na: prostsze modele, kompaktowe i rozproszone, ale również o bardziej skomplikowanej obsłudze.

Po więcej informacji zapraszam tutaj: http://induprogress.pl/produkty/sterowanie-i-wizualizacja-procesow/sterowniki-plc-serii-as300/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *